Zpřístupnění nové kolekce vín 2017/2018

Pálavská galerie vín slouží jako prezentační a prodejní síň 60 vybraných špičkových vín od vinařů, jejichž vína pochází z jedné z 57 viničních tratí rozkládajících se na území 7 pálavských obcí. 

Od 1. června zde představujeme novou kolekci šedesáti vín pro nadcházející sezónu.

Zájemci mohou ochutnat ta nejlepší vína z regionu z 27 vinařství z Pavlova, Horních a Dolních Věstonic, Perné, Klentnice, Bavor a Mikulova, které i letos vybírala hodnotící komise v konkurenci 180 přihlášených vzorků.

„V letošním roce se do třetího ročníku soutěže přihlásilo rekordních 32 vinařství, některá z nich poprvé. Z devadesáti procent jsme vybírali z bílých vín, kterým se v pálavské oblasti daří nejvíce. Nejčastěji jsou proto v kolekci zastoupené tradiční druhy jako jsou Ryzlink vlašský, Sauvignon a samozřejmě Pálava,  popisuje předseda hodnotící komise Ing. Kamil Prokeš, Ph.D., který působí jako lektor na Vinařské akademii ve Valticích, Národním vinařském centru a Mendelově univerzitě v Brně.

„Projekt Pálavské galerie vín je unikátní v tom, že vybírá a nabízí k ochutnání vína z výjimečných tratí Pálavských vrchů, které se vyznačují svými jedinečnými přírodními podmínkami a typickou mineralitou. Návštěva s ochutnávkou předurčuje k výbornému zážitku i proto, že v letošním výběru degustátorů jsou nejvíce zastoupeny vína ročníku 2015, která se nyní dostávají do optimální zralosti,“ dodává Prokeš.

Galerie vín je v Pavlově otevřena už třetí rok, přičemž zájem turistů stále narůstá. Návštěvníci si mohou vybrat z několika typů časově omezených degustací. Zároveň je jim k dispozici sommeliér, který vína odborně představí a doporučí jejich vhodnou konzumaci. V případě zájmu je jednotlivé láhve možné na místě zakoupit a odnést si je sebou domů.  popř. si je objednat  "za sklepní ceny" v našem E-SHOPU.

Galerie je přístupná po celý rok.
Otevírací doba expozice

Vstupné 

Těšíme se na Vaši návštěvu
Pálavská galerie vín U Venuše